Szukaj
Dodaj stronę
Zaloguj się

Powiatowe Obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Powiatowe Obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Za nami bardzo ważny dzień w życiu każdego Polaka – Narodowe Święto Niepodległości
Tegoroczne Powiatowe Obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się we wzniosłej atmosferze. Rozpoczęliśmy celebrację tego wydarzenia od mszy świętej w Kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach, którą poprowadził proboszcz ks. Henryk Radziewicz.
Mszę uświetniły poczty sztandarowe Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.
Bezpośrednio po mszy odbył się przepiękny występ chóru parafialnego, który zaprezentował pieśni patriotyczne.🇵🇱 Zaraz po koncercie nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i wszystkich zaproszonych gości oraz mieszkańców pod tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w centrum miasta.
Przemówienie okolicznościowe oraz rys historyczny wygłosił Starosta Moniecki Błażej Buńkowski, Pod pamiątkową tablicą kwiaty złożyli reprezentanci władz powiatowych, gminnych oraz delegacje samorządowe i pozarządowe, a także przedstawiciele służb mundurowych, szkół oraz harcerze.
To ogromna radość, że mieszkańcy naszego powiatu celebrują ten dzień w tak uroczysty sposób .
Po części oficjalnej w ten chłodny, listopadowy dzień wszyscy obecni mogli posilić się zamówioną zupą przygotowaną przez pracowników kuchni ZSOiZ w Mońkach i na deser skosztować polskich jabłek od Pana Jana Bajkowskiego

Serdecznie dziękujemy!

Źródło: Facebook Starostwo Powiatowe w Mońkach

Tags

Add Comment

Twój email jest z nami bezpieczny.

Zaloguj sięStronyMonki.pl

Szczegóły konta zostaną potwierdzone e-mailem.

Resteuj Twoje Hasło