Szukaj
Dodaj stronę
Zaloguj się

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach

Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela zwykła 19 września 2021 r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy w naszej parafii czas modlitwy o opiekę i wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki naszej Parafii i Zgromadzenia Sióstr Terezjanek. W środę rozpoczniemy dziewięciodniową Nowennę do św. Teresy. Będziemy ją odmawiać każdego dnia przed Mszą świętą wieczorną.

2. W poniedziałek, 20 września, wspominamy świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

3. We wtorek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. W czwartek, 23 września, przypada wspomnienie św. Pio z Petrelciny, kapłana. Po Mszy świętej o godz. 18.00 na spotkanie formacyjne zapraszamy wszystkich Lektorów pełniących posługę czytania Słowa Bożego w naszej parafii.

5. W następną niedzielę, po Mszy świętej o godz. 10.30, na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców i dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Przygotowania przed Sakramentem Bierzmowania rozpoczniemy w październiku.

6. Przypominam o możliwości nabycia pamiątek Misji Świętych. Zadbajmy o pamięć tego wyjątkowego wydarzenia, które odbywa się w parafii raz na kilkanaście lat. Prosimy również o odbieranie dużych obrazów Matki Bożej monieckiej, zamówionych w ubiegłe niedziele. Pamiątki i obrazy poświęcimy chwilę po zakończeniu Mszy świętej.

7. Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli, przeznaczone na rzeźby Świętych: Wojciecha i Stanisława BM do ołtarza głównego. Zebraliśmy 7288 zł.

8. Dzisiejsza zbiórka ofiar do puszek jest przeznaczona na pomoc rodzinie państwa Łobacz z Potoczyzny. Rodzina ta straciła znaczną część swojego dobytku w pożarze.

9. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Łukasza Żuka, dyrektora Domu Księży Emerytów naszej Archidiecezji. Ks. Łukasz wygłosi Słowo Boże i poprosi nas o pomoc materialną. Dom przechodzi obecnie gruntowny remont i potrzebne jest wsparcie materialne, aby kontynuować prace.

10. W sobotę, 25 września, zapraszamy do naszej Mediateki na seanse filmowe. Wyświetlany będzie film o błogosławionym Księdzu Prymasie Stefanie Wyszyńskim pt. „Wyszyński. Zemsta czy Przebaczenie.” Film będzie wyświetlany o godz. 15.30 i 19.15. Nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Bilety można nabyć w dniu seansu, w cenie 16 zł.

11. W dniu 2 października organizujemy parafialną pielgrzymkę Kół Różańcowych do Różanegostoku. Zapisy prowadzi pani Łucja Supińska.

12. Przypominam, że w dniu dzisiejszym, po Mszy świętej o godz. 18.00, na swoje spotkanie zaprasza męska grupa różańcowa Nazaret.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia wrześniowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika, Drogi Miłosierdzia.

14. Kolejne ogłoszenie wiąże się z Misjami Parafialnymi. Chcemy, aby Misje, poza owocami duchowymi w naszym życiu osobistym, oznaczały również pewne dobre zmiany w liturgii i przeżywaniu codziennych spotkania z Jezusem w kościele. Od miesiąca października wprowadzamy adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek o godz. 17.00. Będzie to modlitwa w ciszy połączona z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. W każdą niedzielę o godz. 8.30 będziemy modlić się modlitwą różańcową prowadzoną przez wspólnoty parafialne i Koła Żywego Różańca. Obraz Matki Bożej w ołtarzu głównym będzie odsłaniany w sobotę przed Mszą świętą poranną i zasłaniany po Mszy świętej wieczornej. Sobota stanie się szczególnym dniem poświęconym Głównej Patronce naszej parafii. Obraz będzie odsłaniany i zasłaniany również w każde święto i uroczystość maryjną. Ponowne odsłonięcie nastąpi w niedzielę o godz. 6.40 przed Godzinkami a zasłonięcie będzie miało miejsce w środę po zakończeniu nabożeństw w kościele. W czwartek i piątek w ołtarzu głównym będziemy czcić św. Kazimierza, patrona naszej parafii.

15. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych na każdy dzień tygodnia. Niech Chrystus obdarza Was pokojem i umacnia w miłości.

Źródło: Facebook Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach

Tags

Add Comment

Twój email jest z nami bezpieczny.

Zaloguj sięStronyMonki.pl

Szczegóły konta zostaną potwierdzone e-mailem.

Resteuj Twoje Hasło